Zeus

 

Naše zkušenost se Zeusem

-Text v přípravě-

Popis Zeuse od útulku Dogpoint

Zeus je dvouletý pes plemene americký pitbullteriér. Neznáme jeho původ, ale jako pitbullteriér vypadá a hlavně má jeho typickou povahu. Myslíme to samozřejmě v tom nejlepším pro toto plemeno! Nenechte se ale mýlit tím, co o těchto psech říkají média. Ano, je to velký a silný pes, ale jako správný teriér jde do každé akce po hlavě, miluje přetahování, tahání a všechny tyto psí “gladiátorské hry”. Nenechá na sobě znát vyčerpání, ani bolest. Je to skvělý parťák, umazlený, připravený kdykoli na jakoukoli zábavu a akci. Má dobrý výchovný základ – je čistotný, umí pár povelů, zná hračky a jejich funkci a umí chodit na vodítku. Nemá problém s manipulací ani ošetřováním a to ani od cizích lidí.

Naprosto perfektně rozumí funkci kliky na dveřích, což může být nevýhoda, ale ve výjimečných případech naopak výhoda. Údajně nevydrží doma o samotě. U nás se ukázalo, že ve vnitřním boxu kvílí a snaží se dostat ven (i když ne 100% času), ale venku v kotci je naprosto v pohodě a umí v něm v klidu relaxovat. Dle informací měl vyrůstat s malým dítětem (1,5 roku). Soužití s jiným psem je nutno ozkoušet individuálně, ale spíše ho k jinému psímu samci nedoporučujeme. Jeho vztah ke kočkám a drůbeži neznáme.

Doporučujeme pro majitele, který má s tímto plemenem zkušenost, nebo pro majitele, který využije jeho potenciál pro společnou zábavu nebo sport.


Zdroj: https://www.dog-point.cz/nasi-psi/zeus ; 06.08.2020