Zeus

 

Naše zkušenost se Zeusem

-Text v přípravě-

Popis Zeuse od útulku Dogpoint

Zeus je dvouletý pes plemene americký pitbullteriér. Neznáme jeho původ, ale jako pitbullteriér vypadá a hlavně má jeho typickou povahu. Myslíme to samozřejmě v tom nejlepším pro toto plemeno! Nenechte se ale mýlit tím, co o těchto psech říkají média. Ano, je to velký a silný pes, ale jako správný teriér jde do každé akce po hlavě, miluje přetahování, tahání a všechny tyto psí “gladiátorské hry”. Nenechá na sobě znát vyčerpání, ani bolest. Je to skvělý parťák, umazlený, připravený kdykoli na jakoukoli zábavu a akci. Má dobrý výchovný základ – je čistotný, umí pár povelů, zná hračky a jejich funkci a umí chodit na vodítku. Nemá problém s manipulací ani ošetřováním a to ani od cizích lidí.

Naprosto perfektně rozumí funkci kliky na dveřích, což může být nevýhoda, ale ve výjimečných případech naopak výhoda. Údajně nevydrží doma o samotě. U nás se ukázalo, že ve vnitřním boxu kvílí a snaží se dostat ven (i když ne 100% času), ale venku v kotci je naprosto v pohodě a umí v něm v klidu relaxovat. Dle informací měl vyrůstat s malým dítětem (1,5 roku). Soužití s jiným psem je nutno ozkoušet individuálně, ale spíše ho k jinému psímu samci nedoporučujeme. Jeho vztah ke kočkám a drůbeži neznáme.

Doporučujeme pro majitele, který má s tímto plemenem zkušenost, nebo pro majitele, který využije jeho potenciál pro společnou zábavu nebo sport.


Zdroj: https://www.dog-point.cz/nasi-psi/zeus ; 06.08.2020

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení