Psí salony

K čemu vlastně psí salony slouží? Není to zbytečný přepych pro zvířata? Odpověď je velice jednoduchá – zbytečné nejsou a pro některá plemena jsou dokonce nutností. V psích salonech se zpravidla provádí stříhání a další úpravy srsti psů všech plemen a velikosti podle standardu, a to jak běžné, tak i pro výstavy.

K tomu salon zajišťuje podle přání majitele trimování, koupání, fénování, nebo vyčesávání plstnaté srsti. Kromě toho vašemu psímu kamarádovi ostříhají přerostlé drápky a provedou depilaci ušních chloupků. A to ještě není všechno. Některé salony částečně nahrazují i práci zvěrolékaře – kupříkladu čištění análních žlázek či očí a uší.

V převážné většině psích salonů se můžete spolehnout, že všechny nástroje, které jsou při úpravě psů používány, jsou vyčištěny a dle potřeby i vydezinfikovány. Majitel psa může být při těchto úkonech v salonu přítomen, ale může si také vyřídit během úpravy své záležitosti, a pak se pro pejska vrátit.

Kromě běžných psích salonů existují i salony luxusní, kde činí psům doslova pomyšlení. No řekněte sami…

  • Provádí se dentální hygiena ultrazvukem, kdy jsou bez anestezie psům vyčištěny zuby – UZ zabraňuje vzniku nového plaku a zubního kamene, snižuje podráždění dásní, podporuje hojení ran, snižuje zápach
  • Provozují se SPA psí lázně - vodní procedury: koupele minerální, perličkové, olejové, aromatické a také masky a zábaly; u zvířat se tak zlepší jak srst a kůže, tak celková fyzická i psychická kondice. Koupele jsou ve své podstatě léčebná terapie také pro regeneraci svalstva a krevní oběh, anebo při artrózách, kterými některá plemena trpí. Stejně jako u lidí posiluje lázeňská péče obranyschopnost organismu.
  • Potřebujete pro psa preventivní péči o opěrný aparát? I to je v pracovní náplni některých psích salonů v republice. Jedná se o navrácení svalů, kloubů i obratlů do fyziologické polohy volným a přirozeným pohybem při manuální terapii.
  • Jsou i takové salony, které pro vás zajistí poslední psí službu, a to kremaci. Ta probíhá individuálně – každé zvířátko je při žehu samo, označeno kódem a žeh je monitorován. A pokud majitel zesnulého psa nemůže zvíře do salonu dopravit, pracovníci ho sami vyzvednou – ať už doma, anebo u veterináře; a následně zprostředkují důstojný odchod vašeho psího kamaráda.

Pokud svého pejska vezmete někdy do salonu, můžete si jeho proměnu zvěčnit na ponožky, žabky či nákrčník.