Psí salony

K čemu vlastně psí salony slouží? Není to zbytečný přepych pro zvířata? Odpověď je velice jednoduchá – zbytečné nejsou a pro některá plemena jsou dokonce nutností. V psích salonech se zpravidla provádí stříhání a další úpravy srsti psů všech plemen a velikosti podle standardu, a to jak běžné, tak i pro výstavy.

K tomu salon zajišťuje podle přání majitele trimování, koupání, fénování, nebo vyčesávání plstnaté srsti. Kromě toho vašemu psímu kamarádovi ostříhají přerostlé drápky a provedou depilaci ušních chloupků. A to ještě není všechno. Některé salony částečně nahrazují i práci zvěrolékaře – kupříkladu čištění análních žlázek či očí a uší.

V převážné většině psích salonů se můžete spolehnout, že všechny nástroje, které jsou při úpravě psů používány, jsou vyčištěny a dle potřeby i vydezinfikovány. Majitel psa může být při těchto úkonech v salonu přítomen, ale může si také vyřídit během úpravy své záležitosti, a pak se pro pejska vrátit.

Kromě běžných psích salonů existují i salony luxusní, kde činí psům doslova pomyšlení. No řekněte sami…

  • Provádí se dentální hygiena ultrazvukem, kdy jsou bez anestezie psům vyčištěny zuby – UZ zabraňuje vzniku nového plaku a zubního kamene, snižuje podráždění dásní, podporuje hojení ran, snižuje zápach
  • Provozují se SPA psí lázně - vodní procedury: koupele minerální, perličkové, olejové, aromatické a také masky a zábaly; u zvířat se tak zlepší jak srst a kůže, tak celková fyzická i psychická kondice. Koupele jsou ve své podstatě léčebná terapie také pro regeneraci svalstva a krevní oběh, anebo při artrózách, kterými některá plemena trpí. Stejně jako u lidí posiluje lázeňská péče obranyschopnost organismu.
  • Potřebujete pro psa preventivní péči o opěrný aparát? I to je v pracovní náplni některých psích salonů v republice. Jedná se o navrácení svalů, kloubů i obratlů do fyziologické polohy volným a přirozeným pohybem při manuální terapii.
  • Jsou i takové salony, které pro vás zajistí poslední psí službu, a to kremaci. Ta probíhá individuálně – každé zvířátko je při žehu samo, označeno kódem a žeh je monitorován. A pokud majitel zesnulého psa nemůže zvíře do salonu dopravit, pracovníci ho sami vyzvednou – ať už doma, anebo u veterináře; a následně zprostředkují důstojný odchod vašeho psího kamaráda.

Pokud svého pejska vezmete někdy do salonu, můžete si jeho proměnu zvěčnit na ponožky, žabky či nákrčník.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení