Cestování se psem

Ať už se vypravíme na dovolenou, anebo jen na pár dní ke známým či příbuzným, chceme si vzít svého chlupatého čtyřnohého kamaráda či mazlíčka s sebou. Jenomže cestování se zvířetem není vždy tak úplně snadné. V autě to ještě jde – většinou máme psa volně na sedačce,avšak podle silničního zákona je nezbytné zajistit bezpečnost zvířete, řidiče i ostatních osob v autě. K tomuto účelu jsou optimální autopostroje – například autopásy, automříže či přepravní boxy.

Při cestování vlakem (ve 2. třídě) nebo autobusem jsou pravidla neúprosná. Menší psi by měli být v přepravní schránce s nepropustným dnem, větší psi musí být uvázáni na vodítku na krátko a mít náhubek, čili košík. Také je zapotřebí mít u sebe vybavení pro případ, že by pes neudržel svou potřebu a dopravní prostředek znečistil. Za psa pochopitelně uhradíme předepsané jízdné; jen asistenční a vodicí psi cestují zdarma.

A jak je to s ubytováním se psem? Jsou zařízení, kam s námi pes nesmí za žádnou cenu. A proto je nutné vždy dobře rozvážit, kam na svůj pobyt vyrazíme a zda tam pro našeho psa budou vhodné podmínky. Nejčastěji jsou psi vítáni v kempech či pensionech, v hotelích už to bývá horší. A to hovoříme o tuzemsku! V zahraničí je to možná ještě přísnější. 

Na každém výletě či dovolené většinou fotíme a fotíme… Takže po návratu můžeme některé z fotografií využít jako vzor na svých ponožkách či žabkách. Vtipné ponožky a žabky s potiskem vám budou chvíle strávené s vaším psem neustále připomínat.

Stačí jen zaslat fotky na naši adresu a o to ostatní se už postaráme sami.