Cestování se psem

Ať už se vypravíme na dovolenou, anebo jen na pár dní ke známým či příbuzným, chceme si vzít svého chlupatého čtyřnohého kamaráda či mazlíčka s sebou. Jenomže cestování se zvířetem není vždy tak úplně snadné. V autě to ještě jde – většinou máme psa volně na sedačce,avšak podle silničního zákona je nezbytné zajistit bezpečnost zvířete, řidiče i ostatních osob v autě. K tomuto účelu jsou optimální autopostroje – například autopásy, automříže či přepravní boxy.

Při cestování vlakem (ve 2. třídě) nebo autobusem jsou pravidla neúprosná. Menší psi by měli být v přepravní schránce s nepropustným dnem, větší psi musí být uvázáni na vodítku na krátko a mít náhubek, čili košík. Také je zapotřebí mít u sebe vybavení pro případ, že by pes neudržel svou potřebu a dopravní prostředek znečistil. Za psa pochopitelně uhradíme předepsané jízdné; jen asistenční a vodicí psi cestují zdarma.

A jak je to s ubytováním se psem? Jsou zařízení, kam s námi pes nesmí za žádnou cenu. A proto je nutné vždy dobře rozvážit, kam na svůj pobyt vyrazíme a zda tam pro našeho psa budou vhodné podmínky. Nejčastěji jsou psi vítáni v kempech či pensionech, v hotelích už to bývá horší. A to hovoříme o tuzemsku! V zahraničí je to možná ještě přísnější. 

Na každém výletě či dovolené většinou fotíme a fotíme… Takže po návratu můžeme některé z fotografií využít jako vzor na svých ponožkách či žabkách. Vtipné ponožky a žabky s potiskem vám budou chvíle strávené s vaším psem neustále připomínat.

Stačí jen zaslat fotky na naši adresu a o to ostatní se už postaráme sami.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení