Knírač a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Knírač střední – tak se nazývá toto původní psí plemeno, které pochází z Německa, a postupem času bylo vykříženo z Hrubosrstého pinče (někdy se ještě užívá název stájový pinč). Ze Středního knírače byl vyšlechtěn Knírač malý. Dnes už se Knírači chovají spíš jako společníci v rodinách, dříve sloužili coby služební a hlídací plemeno.

A jak vlastně střední Knírač vypadá? Zvíře je podsaditější a těžkopádné, má silné čelisti a hlavu doplňují – anebo chcete-li, zdobí – výrazné dlouhé vousy, které mnohdy dosahují psu až na hrudník. Stejně tak jeho obočí je huňaté a zasahuje až do očí, trojúhelníkové uši jsou klopené vpřed. Svým vzhledem může na našich rtech vzbuzovat úsměv - pro mnohé z nás totiž vypadá zkrátka legračně, spíš jako dědek z pohádky než psí plemeno.

Srst Knírače bývá hrubší, až drátovitá, často v černém odstínu, ale také v zabarvení sůl a pepř.

Vlastnosti Knírače:

  • pes je to rozhodně nebojácný a také velice temperamentní
  • díky jeho inteligenci ho lze vycvičit – jako asistenčního průvodce, lavinového psa a dokonce obranáře
  • Knírač je ovšem také poměrně tvrdohlavé zvíře, a tak je na pánovi, aby mu včasným a správným výcvikem vymezil jeho hranice
  • Knírač střední miluje svou rodinu - je-li vycvičen, tak poslouchá na slovo, ale pozor – k dětem se příliš nehodí, protože si od nich nenechá nic líbit, k těm je vhodnější malá verze knírače
  • obvykle rád plave

Péče o Knírače není nijak mimořádná. Může s vámi žít v bytě, anebo na zahradě, kde nijak neškodí – neprohání domácí zvířectvo, ani nerozhrabává záhony. Přitom je ale zvědavý, takže když mu na procházce dáte volno, prošmejdí kde co. A protože je Knírač pes teritoriální, bude štěkat na každého, kdo se mihne kolem vaší branky.

Knírači jsou poměrně odolní a zdraví psi, jen se u některých v pozdním věku sem tam vyskytne rakovina zadních tlapek.

Ale tak daleko nezacházejme – spíš si svého Knírače vyfoťte, fotografii nám zašlete a my pro vás vyrobíme na zakázku nejen vtipné ponožky pejskonožky, ale také žabky (ty užijete v létě, anebo do sprchy a váš psí kamarád bude stále s vámi) a dokonce už i nákrčníky s potiskem, které jsou prima jak pro nadcházející chladné období, tak se zároveň dají použít jako rouška.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení