Netradiční domácí mazlíčci

Zdá se, že populace se už nabažila běžných domácích mazlíčků, jako jsou rybičky, psi a kočky, malé želvičky nebo zpěvné ptactvo. Čím je tvor exotičtější, tím více chovatele zajímá. A bohužel – mnohdy ani ne kvůli lásce ke zvířatům, ale proto, aby měli doma něco unikátního a netradičního.

A tak si lidé domů pořizují – kromě hadů, chameleonů a sklípkanů – také skunka bez pachových žláz, 30 cm velkého afrického šneka, axolotla, psouna, kraba, mini prase, lišky a opice, anebo dokonce patagonskou maru. (Poznámka autorky: nedávno jsme v obchodním domě potkali zákazníka, kterému v nákupním vozíku vévodilo nádherné mládě pumy.)

Svá oblíbená zvířátka můžete mít na ponožkách, nákrčnících a třeba i žabkách. Stačí, když svého mazlíčka vyfotíte a fotografii nám zašlete. Vyrobíme pro vás tyto veselé zvířecí doplňky na zakázku. Nákupem vtipných ponožek navíc přispějete i na některé psí útulky, jimž z každého prodaného páru odesíláme 25 Kč.

  • Liška obecná, liška stříbrná – chov těchto psovitých šelem se značně rozmohl. Domestikované lišky jsou příchylné a mazlivé, potřebují však dostatek prostoru, masitou stravu a je třeba snášet i jejich přirozený zápach. A také jejich cena není úplně nízká.
  • Malpa kapucínská, lidově opička kapucín – budete-li mít doma mládě, musíte se o ně starat jako o miminko. Krmení z lahve, chování, přebalování, hlazení a mazlení budete provozovat celé dny.

Dospělá opička váží kolem 6 kg. Protože je velmi chytrá, naučí se spoustě zábavných kousků.  V přírodě žije ve skupinách, proto potřebuje dostatek pozornosti, ale také dostatek prostoru – rozhodně by se neměla chovat v bytě. Potřebovala by sama pro sebe samostatnou místnost, vždyť její přirozeností je skákat ze stromu na strom a houpat se na větvích a takové prostředí je nutné pro ni vytvořit.

Většina chovatelů těchto netradičních mazlíčků má dobré úmysly, o chovu zvířat se poučí a celá rodina se o ně dobře stará. Je však určitý podíl i těch, kteří jak snadno pořídili, tak snadno se zvířátka zbavují. Třeba, když si uvědomí, že ježek a dikobraz se nedají chovat v náručí a nelze je hladit, a navíc domů přinesli tisíce blech. Kdoví, kde pak tito chudáci skončí!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení