Pomeranian a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Pomeranian… Hezké jméno pro psí plemeno. Mezi širší veřejností není až tak známé, jako mezi chovateli. A tak se na tohoto malého chlupáčka, co vypadá jako plyšová hračka, pojďme podívat trošku zblízka.

Pomeranian (Pomořan) je trpasličí společenské plemeno a jeho zástupci patří k těm nejroztomilejším psíkům. Už při prvním setkání si tuhle chlupatou kouličku se šibalskýma očima musíte zamilovat. A nejen pro jeho vzhled – jeho kožíšek, ač je poměrně huňatý, nelíná! A to je myslím jedna z nejpříjemnějších zpráv pro chovatele, kteří se se zvířátkem neustále mazlí, mají ho doma na gauči a někteří si ho berou i do postele. Umíte si to představit? Domácnost se psem a přitom bez chlupů!

Barevné odstíny jeho dlouhé srsti s hustou podsadou se mohou pohybovat od bílé, přes krémovou, oranžovo – rezavou či namodralou, až po hnědou a černou. Jeho vyobrazení by se mohlo obzvlášť dobře vyjímat na vtipných ponožkách – pejskonožkách, anebo žabkách s potiskem  - pejskožabkách, které pro vás rádi vyrobíme, jestliže zašlete fotografii.

A jaké vlastnosti má Pomeranian?

  1. Hned ta první patří k těm nejdůležitějším – nadevše miluje lidi a svého pána doprovází na každém kroku. Nebude se mu tedy líbit, kdyby měl zůstávat sám doma, a proto, dříve než si Pomeraniana pořídíte, dobře zvažte, kolik času mu můžete věnovat.
  2. Přestože je vzrůstem malý a váží maximálně 3,5 kg, je to pejsek silný, sebevědomý a statečný.
  3. Je velice temperamentní a hravý, rád – a protože je inteligentní, tak i velmi rychle - se učí novým kouskům; je-li za ně pochválen a odměněn, je šťastný a vděčný. Potěší ho hra s míčkem, anebo mini – agility.
  4. Je ostražitý hlídač – na cizí osoby či jiné vetřelce upozorňuje hlasitým štěkotem.
  5. Ideální plemeno do bytu a také pro chov více jedinců pohromadě.

Pejsek je rád středem pozornosti a bez výchovy a socializace by se mohl stát dominantní a velmi tvrdohlavý.

Nepleťte si Pomeraniana s Německým trpasličím pinčem, i když je s ním historicky spřízněn! Pomeranian byl kolem roku 1900 záměrně vyšlechtěn ve Velké Británii a v USA.