YORKSHIRE TERRIER a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Yorkshireské plemeno je nejmenší ze všech britských terriérů, je všeobecně velmi známé a v českých rodinách se tento roztomilý kulihrach zabydlel už dávno. A je i obvyklé, že si jedna rodina pořídí těchto pejsků několik.

V Anglii byl yorkshire terrier původně využíván k lovení drobných hlodavců, jako jsou krysy, potkani, králíci. A dodnes mu z lovecké povahy předků něco zůstalo – bude-li se pohybovat po zahradě, sem tam nějakou myšku vyslídí a přinese vám ji k nohám.

K dalším pozitivním vlastnostem tohoto maličkého chlupáče patří

  1. ostražitost – yorkšír je dobrý hlídač, umí být ostrý a dovede před nepřítelem předvést nebojácný a výstražný postoj; na vetřelce navíc upozorňuje nepřetržitým štěkotem
  2. obratnost – zvládá aportování a dokonce i agility; může se naučit i tančit nebo akrobacii
  3. odvaha – nezalekne se větších psích plemen, ani jiného nebezpečí, dokonce se vetřelce snaží zastrašit
  4. oddannost – svému pánovi a jeho rodině je bezmezně oddaný, velice k nim přilne a prakticky se od nich nehne ani na krok; v cizí společnosti je poněkud nedůvěřivý a obezřetný
  5. a navíc je to psík velice společenský, přítulný, inteligentní a sebevědomý

Yorkšír je mimořádně čilý a temperamentní; pokud nespí, je stále v pohybu a doprovází všude svého pána, ať je to po bytě nebo po zahradě. Má rád děti, rád si hraje, dobře snáší soužití s ostatními domácími zvířaty.

To, co rád nemá, je samota. Pokud necháte yorkšíra v bytě dlouho samotného, můžete počítat s tím, že jednak bude „naříkat“, a za druhé se pokusí zabavit tak, že vám něco rozkouše; jeho tip může padnout klidně na boty nebo některé vybavení domácnosti.

Jestliže už doma svého yorkšírského mazlíčka máte, můžete ho vyfotit a fotografie nám zaslat. Vyrobíme pro vás na míru ponožky s potiskem, takzvané pejskonožky. Jako doplňující vzor si můžete vybrat tlapky, kostičky (tedy malé kosti), srdíčka, anebo třeba jen barevný podklad.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení