YORKSHIRE TERRIER a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Yorkshireské plemeno je nejmenší ze všech britských terriérů, je všeobecně velmi známé a v českých rodinách se tento roztomilý kulihrach zabydlel už dávno. A je i obvyklé, že si jedna rodina pořídí těchto pejsků několik.

V Anglii byl yorkshire terrier původně využíván k lovení drobných hlodavců, jako jsou krysy, potkani, králíci. A dodnes mu z lovecké povahy předků něco zůstalo – bude-li se pohybovat po zahradě, sem tam nějakou myšku vyslídí a přinese vám ji k nohám.

K dalším pozitivním vlastnostem tohoto maličkého chlupáče patří

  1. ostražitost – yorkšír je dobrý hlídač, umí být ostrý a dovede před nepřítelem předvést nebojácný a výstražný postoj; na vetřelce navíc upozorňuje nepřetržitým štěkotem
  2. obratnost – zvládá aportování a dokonce i agility; může se naučit i tančit nebo akrobacii
  3. odvaha – nezalekne se větších psích plemen, ani jiného nebezpečí, dokonce se vetřelce snaží zastrašit
  4. oddannost – svému pánovi a jeho rodině je bezmezně oddaný, velice k nim přilne a prakticky se od nich nehne ani na krok; v cizí společnosti je poněkud nedůvěřivý a obezřetný
  5. a navíc je to psík velice společenský, přítulný, inteligentní a sebevědomý

Yorkšír je mimořádně čilý a temperamentní; pokud nespí, je stále v pohybu a doprovází všude svého pána, ať je to po bytě nebo po zahradě. Má rád děti, rád si hraje, dobře snáší soužití s ostatními domácími zvířaty.

To, co rád nemá, je samota. Pokud necháte yorkšíra v bytě dlouho samotného, můžete počítat s tím, že jednak bude „naříkat“, a za druhé se pokusí zabavit tak, že vám něco rozkouše; jeho tip může padnout klidně na boty nebo některé vybavení domácnosti.

Jestliže už doma svého yorkšírského mazlíčka máte, můžete ho vyfotit a fotografie nám zaslat. Vyrobíme pro vás na míru ponožky s potiskem, takzvané pejskonožky. Jako doplňující vzor si můžete vybrat tlapky, kostičky (tedy malé kosti), srdíčka, anebo třeba jen barevný podklad.