ZLATÝ RETRÍVR a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Rodinný společník i důvěrný spojenec zdravotně handicapovaných. I tak lze nazvat Zlatého retrívra, který získal jméno podle zlatavě zabarvené srsti. Nejčastěji si ho pořizují rodiny s dětmi a dobře vědí proč. On děti bezmezně miluje a na rozdíl od jiných psích plemen mu nečiní žádný problém jejich rozpustilost a neohrabanost. Ale tím to nekončí, má i mnoho dalších skvělých vlastností. Které to jsou?

  1. laskavá povaha – snad o málokterém psovi se dá říci, že je tak moc k lidem shovívavý jako Zlatý retrívr. Svojí přátelskou a veselou povahou, si dokáže získat téměř každé lidské srdce. I to z kamene.
  2. nenáročný na péči – jeho voděodolná srst s hustou podstatou, mu umožňuje celoroční pobyt venku i v dešti. Ale občasná návštěva u psího kadeřníka mu neuškodí, ba naopak.
  3. nevadí mu jiná zvířata – máte doma kočku nebo křečka? Nevadí. Dokáže se s nimi snadno spřátelit. Další zvířátko v rodině nevnímá jako svého soupeře. I s rybičkami v akvárku si bude velmi dobře rozumět.
  4. velice učenlivý – díky jeho vysoké inteligenci se velmi snadno dokáže naučit novým dovednostem a návykům. S trochou disciplíny není pro něho problém naučit se téměř cokoliv.
  5. ochotný pomáhat – Zlatí retrívři se nejčastěji využívají jako slepečtí anebo asistenční psi. Jsou velice rozvážní, klidní a ochotní. Pro něho obzvláště platí známý citát „Pes je nejlepší přítel člověka.“

Zlatý retrívr bude nejšťastnější v domečku se zahrádkou. V bytě by se cítil příliš stísněně. Také je třeba počítat s tím, že ho velice často trápí nádory a kloubní onemocnění. Tedy pokud chcete, aby se vám dožil co nejvyššího věku, je dobré tomuto předcházet správnou výživou a pravidelnými návštěvami u veterináře.  On vás za to zahrne obrovskou láskou, kterou jen pes může člověku dát. A sobě poté na oplátku můžete pořídit třeba veselé ponožky s fotkou vašeho věrného Retrívra.