ZLATÝ RETRÍVR a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Rodinný společník i důvěrný spojenec zdravotně handicapovaných. I tak lze nazvat Zlatého retrívra, který získal jméno podle zlatavě zabarvené srsti. Nejčastěji si ho pořizují rodiny s dětmi a dobře vědí proč. On děti bezmezně miluje a na rozdíl od jiných psích plemen mu nečiní žádný problém jejich rozpustilost a neohrabanost. Ale tím to nekončí, má i mnoho dalších skvělých vlastností. Které to jsou?

  1. laskavá povaha – snad o málokterém psovi se dá říci, že je tak moc k lidem shovívavý jako Zlatý retrívr. Svojí přátelskou a veselou povahou, si dokáže získat téměř každé lidské srdce. I to z kamene.
  2. nenáročný na péči – jeho voděodolná srst s hustou podstatou, mu umožňuje celoroční pobyt venku i v dešti. Ale občasná návštěva u psího kadeřníka mu neuškodí, ba naopak.
  3. nevadí mu jiná zvířata – máte doma kočku nebo křečka? Nevadí. Dokáže se s nimi snadno spřátelit. Další zvířátko v rodině nevnímá jako svého soupeře. I s rybičkami v akvárku si bude velmi dobře rozumět.
  4. velice učenlivý – díky jeho vysoké inteligenci se velmi snadno dokáže naučit novým dovednostem a návykům. S trochou disciplíny není pro něho problém naučit se téměř cokoliv.
  5. ochotný pomáhat – Zlatí retrívři se nejčastěji využívají jako slepečtí anebo asistenční psi. Jsou velice rozvážní, klidní a ochotní. Pro něho obzvláště platí známý citát „Pes je nejlepší přítel člověka.“

Zlatý retrívr bude nejšťastnější v domečku se zahrádkou. V bytě by se cítil příliš stísněně. Také je třeba počítat s tím, že ho velice často trápí nádory a kloubní onemocnění. Tedy pokud chcete, aby se vám dožil co nejvyššího věku, je dobré tomuto předcházet správnou výživou a pravidelnými návštěvami u veterináře.  On vás za to zahrne obrovskou láskou, kterou jen pes může člověku dát. A sobě poté na oplátku můžete pořídit třeba veselé ponožky s fotkou vašeho věrného Retrívra.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení