Bígl a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Protože se může stát, že se ve vaší domácnosti – ať už z jakéhokoliv důvodu – objeví Bígl, bylo by vhodné si o něm říci pár slov. A jakpak že by se k vám mohl tento pes dostat? Buď ho uvidíte osobně v útulku, anebo na televizní obrazovce a on vás svým prvním pohledem naprosto okouzlí – vypadá, jako by si vybral on vás a tváří se při tom tak mile, že to pejskaře až zabolí u srdce.  

Také vám někdo může darovat štěňátko, a nelze ani vyloučit, že i když nemáte s tímto plemenem prozatím žádné zkušenosti, sami se pro něj, při hledání vhodného psího společníka pro vaši rodinu, rozhodnete a vyrazíte do některé chovatelské stanice.

Nejprve tedy krátce zabrousíme do historie těchto psů. Bígl je nejmenší honič a lovec, ale tato velikost nikterak neubírá na jeho síle a vytrvalosti, kterou původní staroanglické plemeno získalo křížením northerhounds s greyhoundy. První klub chovatelů Bíglů byl založen v Anglii roku 1890.

Povahové vlastnosti:

  • je společenský a přítulný, má rád děti i celou rodinu; nesnáší samotu
  • protože je mu - jako loveckému psu - přirozená smečka, snáší dobře i další psy v okolí; kromě toho se naučí žít třeba i s kočkami a dalšími zvířaty na dvoře či zahradě
  • je aktivní, veselý a často velice komický
  • Bígl rád podstupuje výcvik, je při něm obratný a poměrně rychle se dokáže naučit spoustu triků, a to obzvláště tehdy, je-li odměněn nějakou dobrotou – je totiž poměrně velký a mlsný jedlík (z tohoto důvodu je nutné dát pozor na překrmování, Bígl má sklon k tloustnutí); při výcviku s ním, lépe než drilem, pořídíte formou hry a odměny
  • je poněkud tvrdohlavější než jiná malá plemena

Přestože je Bígl v dnešní době chován v našich domácnostech spíše jako společenský pes, lovecký instinkt v něm přetrvává, a jestliže na procházce „chytí stopu“ a není právě na vodítku, vydá se s veškerou úporností za ní a vy budete muset čekat, dokud se se svým úkolem nevypořádá. V takovou chvíli totiž Bígl „nevidí a neslyší“. Proto je důležité, abyste ho od malička cvičili v přivolávání.

A ještě něco… Vyfoťte svého Bígla, foto nám pošlete, a my pro vás vyrobíme na zakázku pejskonožky (vtipné ponožky) či pejskožabky (žabky s potiskem), které vám ho budou neustále připomínat.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení