Množírny

Psát o nelegálních množírnách psů je pro milovníka zvířat přinejmenším velice nepříjemné a srdcervoucí. Jedná se ovšem o tak žhavé téma, nad kterým není možné zavírat oči a vyhýbat se mu.

Na jedné straně existují seriózní podnikatelé, kteří chovají psy s průkazem původu, řídí se danými pravidly a zákonem, podstupují kontroly a dodávají na trh zdravá a dobře živená štěňátka od stejně dobře chovaných rodičů. Je jich však proti nelegálním množírnám jen slabá hrstka. Brr, už jen slovo množírna nahání hrůzu a představy, co všechno se tam může dít. Anebo vlastně slušný člověk si to ani představit nedovede.

Nezákonným množitelům psů kvete pšenka z toho důvodu, že veřejnost má neustále zájem o štěňata vzácnějších a módních plemen, jejichž cena je na běžném trhu poměrně vysoká, a tak hledá dodavatele, u nějž zaplatí co možná nejméně. To, v jakých podmínkách tito psi přežívají, raději nevidí a neslyší! Druhým důvodem je chov a prodej zvířat pro psí zápasy. A zde platí – čím horší životní podmínky pes podstoupí, tím je při zápasech agresivnější, v souboji vítězí a jeho majitel se dočká snadného zisku. A Česká republika patří k největším „černým dodavatelům“ psů do celé Evropy.

Pro černé množírny bývají pašovaná štěňata odebírána od matek již ve věku tří týdnů a velká část jich v přepravkách v krutých podmínkách pomalu hyne. Zvířata při chovu jsou zbídačená, týraná, mnohdy nemocná, žijí ve vlastních výkalech, bez dostatku krmiva i vody a bez možnosti pohybu. Jsou jen zdrojem rychlého a vysokého výdělku lidských zrůd, na které se zdá být náš zákon krátký. Důkazem toho jsou odhalené nezákonné množírny třeba v Jarošově a následně v Zachotíně, v Limuzech, Brně – Lískovci, Kamenici nad Lipou, v Podivíně a v loňském roce také v Ivančicích, kde byla kromě zbídačených psů nalezena i zvířata zohavená!

Je až nepochopitelné, jaké peklo dokáže člověk zvířeti připravit!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení