Bišonek a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Bišonek je další z řady malých společenských psů. Je to chlupáč s až hedvábnou kadeřavou, a přitom tak načechranou srstí, že spíš připomíná klubko cukrové vaty. Srst má zpravidla bílou barvu, jen výjimečně mívá světlé béžové znaky. Pes nelíná, což je jeho velkou předností, neboť se převážně chová v bytech.

Předchůdce Bišonka se choval snad od nepaměti; ve středověku byl oblíben zejména na francouzském a italském dvoře, jako takzvaný „dámský psík“. Ve 30. letech minulého století byl vyšlechtěn do současné podoby. Jeho velké, kulaté a tmavé oči působí skoro rošťácky a také mají proč – je to pes veselý, hravý a temperamentní. Pokud není psík včas socializován kupříkladu v psí školce, mohl by se později stát bojácným. Proto ho od malička zvykejte na ostatní lidi a zvířata.

Povahové vlastnosti:

  1. má bezproblémovou povahu s velice pozitivním vztahem k lidem; je přítulný jak k dospělým, tak k dětem (pokud mu ovšem neubližují), což z něj činí ideálního rodinného psa
  2. je inteligentní a velmi rychle se naučí spoustu veselých kousků a třeba i artistické cviky
  3. dokáže mírumilovně žít i mezi ostatními zvířaty
  4. má rád psí sporty, například při agility je pro něj náramnou slastí překonávat všechny ty nastražené překážky - pokud si tedy míníte pořídit psa „na polštář“, tak uvažujte raději o jiném plemenu; Bišonek je stále v pohybu a ještě vás přitom dokáže svým skotačením pobavit; vhodný je pro něj i dogdancing
  5. plemeno není náchylné k nemocem

Bišonek – kromě socializace (třeba v psí školce) - nepotřebuje žádnou speciální výchovu, a proto je vhodný i pro začínající chovatele. Je přizpůsobivý a půjde s vámi všude, kam se hnete. Klidně i do deště. Jen ho pak sušte ručníkem velmi jemně, abyste mu nezacuchali srst.

Chtěli byste mít psí obrázek i na některých kouscích svého oblečení? Pořiďte si u nás vtipné ponožky – naše pejskonožky, anebo žabky s potiskem – naše pejskožabky. Dodejte fotky svých mazlíčků a my vám vyrobíme na míru vlastní sortiment. Třeba právě s vaším Bišonkem.