Péče o psí srst

Když už jsme se rozhodli chovat psa, musíme se o něj také náležitě starat. Nestačí jen předložit mu krmení, občas ho vzít na procházku, anebo se s ním trochu pomazlit. To by zdaleka nestačilo.

Jednou z věcí, kterou není radno zanedbávat, je psí srst. Každá rasa má srst jinou, ale některé zásady platí obecně. Krátkosrstá plemena potřebují jen občasné zastřižení a kartáčování. U dlouhosrstých je péče o srst náročnější. Kartáčování i stříhání musíme provádět častěji, včetně mytí speciálními psími šampony a případně kondicionéry pro snazší rozčesávání. Á propos – až budete svého psa koupat, nezapomeňte na to, že každý se potřebuje po koupeli pořádně oklepat, byť jste ho po koupeli utřeli osuškou. A při takovém oklepání se zbytky vody rozstříknout všude. Tak s tím počítejte, abyste nebyli překvapeni a nepřišli třeba i k nějaké škodě.

Zanedbaná srst je špatnou vizitkou každého majitele psa a psu vyloženě škodí. Dlouhé konce srsti, o kterou se nepečuje, se zacuchají a zplstnatí a pozdější kartáčování psa nejen bolí, ale chlupy se vytrhávají. Neudržovaná psí srst zapáchá, drží se v ní blechy, snadno přehlédneme přisátá klíšťata i další nepřisáté parazity a dokonce může dojít i k onemocnění kůže.

Jaké pomůcky a přípravky si máme pro údržbu a pravidelnou hygienu psí srsti připravit? Především několik různých kartáčů a hřebenů podle typu srsti našeho psího přítele. Prostřihávací nůžky, kartáč „finišák“ nebo hrablo, velmi jemný hřeben s kovovými hroty na blechy a jejich vajíčka, gumový kartáč na vyčesávání vypadávajících chlupů v období línání, masážní kartáč, trimovací hrablo. S menšími pejsky často chodí jejich majitelé do salonů, kde o jejich zevnějšek pečují odborníci.

Až budete mít svého psa pěkně upraveného a s čistou a zdravou srstí, vyfoťte ho, foto nám zašlete, a my pro vás vyrobíme vtipné a veselé ponožky s fotkou, abyste svého krasavce měli stále na očích.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení