KOKRŠPANĚL a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Stojíte před rozhodnutím, kterého pejska přijmout za nového člena rodiny a jedna z možných variant padla na anglického kokršpaněla? Chcete se před tím, než si ho nadobro pořídíte, o něm dozvědět něco víc? Pak vám mohou při vašem rozhodování pomoct následující řádky. Také se dozvíte, jestli pro vás toto plemeno bude to pravé ořechové.

  1. Kopa legrace – nejčastěji ho všichni znají jako hnědou chlupatou kuličku s dlouhou a mírně zvlněnou hustou srstí. Ale po světě ťapká i ve zlatém, černém nebo červeném provedení. Vyniká zejména svojí přátelskou, veselou a hravou povahou a jeho psí srdíčko bije pro svou smečku – rodinu navždy.
  2. Lovecký instinkt – málokdo ale o něm ví, že je výborný lovec, který se dokáže hnát za svojí kořistí i několik hodin. Pokud nechcete, aby se vám kvůli tomu jednou ztratil, bude třeba mu zabezpečit řádný výcvik. Nicméně jeho smysl pro lov tím zcela nezanikne.
  3. Dokáže se snadno adaptovat – mezi jeho další silnou stránku patří i to, že se dokáže přizpůsobit téměř jakémukoliv prostředí. Musí být ale naplněné láskou. Rád bude žít v bytě, avšak stejně tak i v domku se zahrádkou.
  4. Sportovec i lenoch – ke svému šťastnému životu potřebuje dostatek pravidelného pobytu na čerstvém vzduchu. Zbožňuje dovádění ve vodě, takže pokud jste zdatnými plavci, bude vaším soupeřem. Pokud nejste, postačí mu, když mu do rybníka budete házet klacek. Na druhou stranu, umí být i lenošivý a nepohrdne trávení zbytku dne v teplém pelíšku.
  5. Inteligence – kromě toho všeho je také velice inteligentní, což zároveň může být i jeho nedokonalost. Jelikož když si postaví na něčem svoji hlavu, nezmůžete téměř nic. Dejte si také pozor, aby příliš mnoho času netrávil doma sám. Samotu snáší jen těžko. Podobně to má i v případě, kdy se někdo k němu nechová příliš hezky. Opětovnou důvěru byste získávali jenom stěží.

Co se týká jeho husté srsti, bude nutné věnovat denně několik minut vyčesávání. Jinak by se mohlo stát, že místo lesklé krásné srsti, mu zbydou jen dredy, které už nikdy nerozčešete. Ale pokud se rozhodnete právě pro něho, nebudete nikdy litovat. Zahrne vás svojí dobrotou jako nikdo, a až si ho budete odvážet jako malé štěňátko domů, můžete si na památku nechat vytvořit ponožky s jeho fotkou. Až vám jednou povyroste, budete se sentimentem vzpomínat na jeho štěněčí období.