Maltézáček a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Znáte ta kulatá jiskrná očka v podobě tmavých korálků, která na vás důvěřivě pohlížejí z bílého chomáčku? A nejen oči! Také držení těla je noblesní - psíci nosí hlavu vznešeně a vysoko. A pohybují se lehce, s jistou elegancí.

Ano, nepletete se – opravdu se jedná o Maltézského pinče, čili Maltézáčka. Tohle plemeno – jak už sám název napovídá – pochází z ostrova Malta; někdy se, kromě středomořských ostrovů, uvádí jako původ i ostrovy v Jadranu. Prapředkové Maltézáčka žili hlavně v přístavech a tam se živili krysami, kterých bylo v přístavních skladech a v lodních podpalubích požehnaně. Ve starověkém Římě byl tento psík oblíbeným společníkem bohatých dam – takto se často objevuje i na obrazech renesančních malířů.

Povahové vlastnosti

  • pejsek je roztomilý, hravý a oddaný celé rodině – ideální pes do bytu i k dětem; rád se chová a mazlí
  • chce být u veškerého dění, takže se někdy i plete pod nohama
  • někteří jedinci jsou příliš temperamentní, až tvrdohlaví, takže je při výcviku nezbytná důslednost
  • nesnáší křik ani jiný hluk; v takových případech podléhá panice a úzkostí
  • přestože je chytrý a učenlivý, pro výcvik sportovních aktivit se zrovna nehodí

Maltézáček má překrásnou bílou až slonovinovou hedvábnou srst, černý čenich a tlapky. Srst stále dorůstá a nelíná! Čas od času je zapotřebí – kromě běžné péče -  psa nechat ostříhat.

Další názvy plemene jsou Maltézský psík, Maltézáček, Maltézský pinč, Maltese, Bichon Maltese.

Chtěli byste mít Maltézáčka na nákrčníkupejskožabkách či na ponožkách pejskonožkách? Vyfoťte, zašlete objednávku a váš psí kamarád s vámi bude i na vašem oblečení.