Maltézáček a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Znáte ta kulatá jiskrná očka v podobě tmavých korálků, která na vás důvěřivě pohlížejí z bílého chomáčku? A nejen oči! Také držení těla je noblesní - psíci nosí hlavu vznešeně a vysoko. A pohybují se lehce, s jistou elegancí.

Ano, nepletete se – opravdu se jedná o Maltézského pinče, čili Maltézáčka. Tohle plemeno – jak už sám název napovídá – pochází z ostrova Malta; někdy se, kromě středomořských ostrovů, uvádí jako původ i ostrovy v Jadranu. Prapředkové Maltézáčka žili hlavně v přístavech a tam se živili krysami, kterých bylo v přístavních skladech a v lodních podpalubích požehnaně. Ve starověkém Římě byl tento psík oblíbeným společníkem bohatých dam – takto se často objevuje i na obrazech renesančních malířů.

Povahové vlastnosti

  • pejsek je roztomilý, hravý a oddaný celé rodině – ideální pes do bytu i k dětem; rád se chová a mazlí
  • chce být u veškerého dění, takže se někdy i plete pod nohama
  • někteří jedinci jsou příliš temperamentní, až tvrdohlaví, takže je při výcviku nezbytná důslednost
  • nesnáší křik ani jiný hluk; v takových případech podléhá panice a úzkostí
  • přestože je chytrý a učenlivý, pro výcvik sportovních aktivit se zrovna nehodí

Maltézáček má překrásnou bílou až slonovinovou hedvábnou srst, černý čenich a tlapky. Srst stále dorůstá a nelíná! Čas od času je zapotřebí – kromě běžné péče -  psa nechat ostříhat.

Další názvy plemene jsou Maltézský psík, Maltézáček, Maltézský pinč, Maltese, Bichon Maltese.

Chtěli byste mít Maltézáčka na nákrčníkupejskožabkách či na ponožkách pejskonožkách? Vyfoťte, zašlete objednávku a váš psí kamarád s vámi bude i na vašem oblečení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení