Pejsci z útulků

V některých situacích je člověk tvor nepoučitelný a chová se stále stejně. Tentokrát je řeč o tom, že si často – buď pro sebe, anebo obvykle jako dárek pro děti – pořídí psa, a teprve potom zjistí, že se o něj nechce nebo nemůže starat, že nezvládne jeho výcvik, že toho zvíře příliš sežere, musí se venčit, a podobně, a proto se psa zbaví. Někdo ho odevzdá do útulku sám – ovšem to jsou ty lepší případy; bohužel se stále objevují lidské hyeny, které psa uváží v lese, vypustí ho z auta na dálnici, odloží štěně do popelnice - prostě ho zahodí jako nepotřebnou věc. Někteří z těch vyhozených psů nepřežijí, jiní jsou nalezeni hladoví a zbídačení, mnohdy se známkami týrání, a dostanou se do psích útulků. Ty jsou určeny pro zvířata v nouzi, avšak, navzdory tomu, že vznikají stále nové, jsou naprosto přeplněné.

Na druhé straně jsou lidé, kteří si opuštěná zvířata berou domů. Většinou si najdou útulek na internetu a pak ho navštíví se záměrem odvézt si nového kamaráda. Mnozí neváhají jet si pro psa třeba přes celou republiku, neboť si ho na první pohled oblíbili. Jsou i případy, že si rodina vyjede do útulku pro vybrané zvíře, a nakonec si přiveze dva – při osobní návštěvě útulku tak dobří lidé občas jednají. Někdy si při návštěvě útulku pes svého nového pána vybere sám.

Psi z útulků bývají zprvu nedůvěřiví, protože mají v paměti špatné zacházení a na člověka poněkud zanevřeli, ale brzy si na nového pána zvyknout a velice k němu přilnou – oni totiž, i přes své špatné zkušenosti, na svého pána a kamaráda, kterému by mohli věnovat svou lásku a oddanost, čekají.

Ti z vás, co máte chuť pomoci opuštěným psům, si ho nemusíte rovnou odvážet domů – můžete některé psa adoptovat virtuálně. Jak? Pes zůstane v útulku a vy na něj můžete finančně přispívat, případně ho navštěvovat. A tak se někdy stane, že se pán do adoptovaného pejska tak zamiluje, že mu dříve či později stejně nový domov poskytne.

Koupí našich pejskonožek, pejskožabek či nákrčníků s vlastní fotkou přispíváte právě na pejsky z útulků a my i pejskové jsme vám moc vděční.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení