Pejsci z útulků

V některých situacích je člověk tvor nepoučitelný a chová se stále stejně. Tentokrát je řeč o tom, že si často – buď pro sebe, anebo obvykle jako dárek pro děti – pořídí psa, a teprve potom zjistí, že se o něj nechce nebo nemůže starat, že nezvládne jeho výcvik, že toho zvíře příliš sežere, musí se venčit, a podobně, a proto se psa zbaví. Někdo ho odevzdá do útulku sám – ovšem to jsou ty lepší případy; bohužel se stále objevují lidské hyeny, které psa uváží v lese, vypustí ho z auta na dálnici, odloží štěně do popelnice - prostě ho zahodí jako nepotřebnou věc. Někteří z těch vyhozených psů nepřežijí, jiní jsou nalezeni hladoví a zbídačení, mnohdy se známkami týrání, a dostanou se do psích útulků. Ty jsou určeny pro zvířata v nouzi, avšak, navzdory tomu, že vznikají stále nové, jsou naprosto přeplněné.

Na druhé straně jsou lidé, kteří si opuštěná zvířata berou domů. Většinou si najdou útulek na internetu a pak ho navštíví se záměrem odvézt si nového kamaráda. Mnozí neváhají jet si pro psa třeba přes celou republiku, neboť si ho na první pohled oblíbili. Jsou i případy, že si rodina vyjede do útulku pro vybrané zvíře, a nakonec si přiveze dva – při osobní návštěvě útulku tak dobří lidé občas jednají. Někdy si při návštěvě útulku pes svého nového pána vybere sám.

Psi z útulků bývají zprvu nedůvěřiví, protože mají v paměti špatné zacházení a na člověka poněkud zanevřeli, ale brzy si na nového pána zvyknout a velice k němu přilnou – oni totiž, i přes své špatné zkušenosti, na svého pána a kamaráda, kterému by mohli věnovat svou lásku a oddanost, čekají.

Ti z vás, co máte chuť pomoci opuštěným psům, si ho nemusíte rovnou odvážet domů – můžete některé psa adoptovat virtuálně. Jak? Pes zůstane v útulku a vy na něj můžete finančně přispívat, případně ho navštěvovat. A tak se někdy stane, že se pán do adoptovaného pejska tak zamiluje, že mu dříve či později stejně nový domov poskytne.

Koupí našich pejskonožek, pejskožabek či nákrčníků s vlastní fotkou přispíváte právě na pejsky z útulků a my i pejskové jsme vám moc vděční.