Mops a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Víte, jak vypadá Mops? Jako by v rychlosti narazil čumáčkem do něčeho hodně pevného. Je to menší, avšak statné, svalnaté a podsadité plemeno (přestože je malý, může vážit až 12 kg), s poněkud zkráceným čenichem, ale bystrýma očkama.

Plemeno pochází z Dálného východu, snad z Tibetu nebo Číny (původem je spjatý – ač to tak nevypadá – s pekingským palácovým psíkem), a jeho vznik se datuje až do období 1700 před naším letopočtem. Psík byl původně společníkem buddhistických lámů a námořníci Východoindické společnosti ho přivezli do Holandska v 16. století.

Přestože pes vypadá na první pohled poněkud mrzutě, vůbec není zlý či agresivní; k lidem je přítulný a vstřícný, a v rodinách je chován jako společenské plemeno.

Pojďme se podívat na jeho vlastnosti:

  1. Mops je silné a odvážné zvíře se silnou osobností.
  2. Je klidný a velmi hodný.
  3. Jeho hravost a veselé kousky vás i vaše děti dokáží vždy pobavit.
  4. Je to mírumilovný tvor, který má rád společnost a snese se i s ostatními zvířaty v domácnosti či na dvoře.
  5. Člověku je velmi oddán a má na něm citovou závislost. Pokud by byl delší dobu sám, mohl by propadnout smutku. Chce být stále v centru dění – tudíž se vám bude neustále plést pod nohama, protože je pro něj důležité trávit čas s lidmi. Pokud mu budete chtít vymezit jeho prostor někde v koutku, tak zcela jistě neuspějete. Rád se vám schoulí do klína, anebo si k vám zaleze do postele. S tím vším musíte při pořízení Mopse počítat. Je to pes do bytu, nikoliv do zahrady.

Mops někdy trpí, díky svému krátkému čenichu, dýchacími obtížemi, často funí a chrápe. Takže pokud někomu tyto zvuky vadí, neměl by si tohle plemeno pořizovat. Nutno také podotknout, že mívá sklon k obezitě.

Jeho jemná a lesklá srst může být zbarvena do stříbrného, plavého, béžového či meruňkového odstínu, ale může být i černý.

Chcete-li si pořídit nákrčník, pejskožabky, anebo ponožky pejskonožky s vaším Mopsem, vyfoťte ho, zašlete a my vám je vyrobíme na zakázku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení