Mops a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Víte, jak vypadá Mops? Jako by v rychlosti narazil čumáčkem do něčeho hodně pevného. Je to menší, avšak statné, svalnaté a podsadité plemeno (přestože je malý, může vážit až 12 kg), s poněkud zkráceným čenichem, ale bystrýma očkama.

Plemeno pochází z Dálného východu, snad z Tibetu nebo Číny (původem je spjatý – ač to tak nevypadá – s pekingským palácovým psíkem), a jeho vznik se datuje až do období 1700 před naším letopočtem. Psík byl původně společníkem buddhistických lámů a námořníci Východoindické společnosti ho přivezli do Holandska v 16. století.

Přestože pes vypadá na první pohled poněkud mrzutě, vůbec není zlý či agresivní; k lidem je přítulný a vstřícný, a v rodinách je chován jako společenské plemeno.

Pojďme se podívat na jeho vlastnosti:

  1. Mops je silné a odvážné zvíře se silnou osobností.
  2. Je klidný a velmi hodný.
  3. Jeho hravost a veselé kousky vás i vaše děti dokáží vždy pobavit.
  4. Je to mírumilovný tvor, který má rád společnost a snese se i s ostatními zvířaty v domácnosti či na dvoře.
  5. Člověku je velmi oddán a má na něm citovou závislost. Pokud by byl delší dobu sám, mohl by propadnout smutku. Chce být stále v centru dění – tudíž se vám bude neustále plést pod nohama, protože je pro něj důležité trávit čas s lidmi. Pokud mu budete chtít vymezit jeho prostor někde v koutku, tak zcela jistě neuspějete. Rád se vám schoulí do klína, anebo si k vám zaleze do postele. S tím vším musíte při pořízení Mopse počítat. Je to pes do bytu, nikoliv do zahrady.

Mops někdy trpí, díky svému krátkému čenichu, dýchacími obtížemi, často funí a chrápe. Takže pokud někomu tyto zvuky vadí, neměl by si tohle plemeno pořizovat. Nutno také podotknout, že mívá sklon k obezitě.

Jeho jemná a lesklá srst může být zbarvena do stříbrného, plavého, béžového či meruňkového odstínu, ale může být i černý.

Chcete-li si pořídit nákrčník, pejskožabky, anebo ponožky pejskonožky s vaším Mopsem, vyfoťte ho, zašlete a my vám je vyrobíme na zakázku.