Oblečky pro psy - designovka nebo nezbytnost?

Jak u kterého plemene. Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou psi, kteří by bez oblečku prochladli i na podzim – třeba čivava; jiní zase mohou žít celoročně venku a chlad jim nevadí, spíš naopak - zimní období je jim obzvláště milé.

Psí oblečky se staly během posledních let velice oblíbené a jejich tvůrci se snaží udržet ty nejnovější módní trendy. Oblečky nejsou určeny jen na zimu, ale poslouží prakticky v každém počasí. Zatímco ty zimní jsou vyrobeny z různých hřejivých materiálů, a to v takových velikostech, aby se dostalo na všechna psí plemena, jako oblečky do deště a plískanic se používají různé nepromoky a pláštěnky.

Ochranný psí obleček není ani tak nutný na procházce, ale především tehdy, když majitel v zimě uváže psa u nákupního centra a vrátí se po dvou či více hodinách. Často je vidět ty chladem se třesoucí chlupáče, jak netrpělivě svého pána očekávají a on nejde a nejde. Tehdy jsou vděční za vlídné slovo kolemjdoucích, i když to je příliš nezahřeje.

Velice praktické je psí oblečení s reflexními nášivkami, které mohou psovi i zachránit život, pohybuje-li se nekontrolovaně někde kolem frekventované komunikace.

Jsou však mezi námi i tací majitelé psů, kteří své mazlíčky oblékají pro parádu. Nejenže je strojí do luxusních overalů pro společenské a slavnostní příležitosti, ale mohou „outfit“ svých chlupáčků doplnit třeba motýlkem či kravatou, anebo vestou. A fenky mašličkami, sponkami a jinými ozdobnými doplňky. No, proti gustu žádný dišputát! Nezřídka mívají psi obuté i botičky, ale to se jim asi moc líbit nemůže.

Oblékněte svého pejska do oblečku, který jste mu pořídili, vyfoťte ho a pak využijte naši originální službu – výrobu pejskonožek, což jsou vtipné ponožky s potiskem. Když nám svoje fotky zašlete, my vám vyrobíme veselé pejskonožky na míru.