Pitbull a jeho TOP 5 skvělých vlastností

O tomto plemeni se dodnes neustále vedou debaty a rozpravy mezi odborníky, zda se řadí Americký Pit Bull Terriér k bojovým a nebezpečným psům proto, že má agresivitu ve svém genetickém potenciálu, anebo zda k ní dochází špatnou výchovou psa.

Původně byl Pitbull využíván jako hlídač stád a k lovu, avšak později začali majitelé používat psa – pro jeho houževnatost, sílu, vytrvalost a mohutnou a silnou stavbu těla- ke psím soubojům. Když se Pitbull zakousl, tak silně a hluboko, a často odmítal stisk uvolnit, i kdyby při tom sám trpěl bolestí. A toho pořadatelé psích zápasů zneužívali. Aby se ve zvířeti probouzela ještě větší agresivita, byli tito psi často týráni. Psí zápasy, přestože byly počátkem 30. let minulého století definitivně zakázány, se  - bohužel - neustále nezákonně uskutečňují po celém světě.

V Anglii a Walesu zákon o nebezpečných psech z roku 1991 zakazuje chov, prodej a výměnu tohoto plemena. Podobné předpisy mají i v Austrálii. V Německu je dovoz Pitbullů zakázán. V USA se běžně majitelé psů pojišťují na škody zvířetem způsobené, avšak od roku 2013 některé pojišťovny právě Pitbully z pojistek vyřadily. Všeobecně lze tedy říci, že Pitbull je považován ne-li za bojového, pak přinejmenším za nebezpečného psa.

A opět si můžeme položit otázku, zda je agresivita a útok pro tohoto psa přirozený, anebo je způsoben nesprávnou výchovou?!

Zřejmě je možné odpovědět, že riziko útoku je značné, když není pes dokonale vycvičen. Majitel musí mít pevnou ruku a pes musí cítit jeho autoritu. Pitbulla je nezbytné již od štěněcího věku dobře socializovat. Kromě toho potřebuje dlouhé procházky(doporučen je náhubek) a provozování různých psích sportů– protože je vytrvalý a dokáže tvrdě pracovat, tak potřebuje neustálé zaměstnání. Tento pes se totiž nesmí nudit. Ve styku s jinými psy projevuje svou nadřazenost. K pánovi je ovšem velice loajální a obětavý, svou rodinu brání, i kdyby při tom měl sám přijít o život.

Pro své vlastnosti nachází Pitbull uplatnění jako policejní, pátrací a záchranný pes, a také při detekci drog či zbraní.

Poznámka: Pitbull Wella, v roce 2013 při záplavách v Kalifornii, pomohla zachránit 32 lidí, 29 psů, 3 koně a jednu kočku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení