Ridgeback a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Mé správné jméno je Rhodéský ridgeback. Z toho je patrné, že pocházím z Afriky, konkrétně z JAR. V minulosti mě lidé – pro mou rychlost a vytrvalost - používali jako lovecké plemeno a také jako hlídače domova a hospodářství před dravou zvěří. Mým hlavním poznávacím znamením je pruh srsti na zádech, který se rozhodl narůst v opačném směru, a už mi to v genech zůstalo. Později byla mé plemeno kříženo s evropskými plemeny a do ČR jsem se dostal v 90. letech minulého století.

Jak tedy vypadám? Jsem velký a vysoký, mé tělo je svalnaté a silné – mohu vážit kolem 40 kg. Na svůj vzhled jsem pyšný, neboť nepostrádá jistou eleganci. Barvu mám spíš rezavě hnědou, někdy do skořicova.

Já sám znám ještě jeden druh Ridgebacka – jeho název je  Thajský modrý ridgeback, ale ten se mnou nemá skoro nic společného. Až na to, že má na zádech stejné znamení jako já – ridž, který se po zádech táhne od hlavy až po bederní oblast. Jedná se o původní plemeno, které nebylo šlechtěno. Až nás dva uvidíte na obrázku, pochopíte, proč je mé sebevědomí tak vysoké. V Thajsku žije ještě jeden velice podobný pes – Šanzu, ale příbuzenský vztah s Ridgebackem nebyl prokázán.

A ptáte se po mých vlastnostech?

·      jsem spolehlivý a věrný

·      ke svým přátelský, k cizím zpočátku nedůvěřivý

·      v rodinách mě chovají jako společníka nebo jako dobrého hlídače

·      s ostatními domácími zvířaty se snáším dobře

Dopřejte mi důslednou výchovu, umožněte mi dostatek pohybu, sem tam se se mnou pomazlete, vykartáčujte mě a odstraňujte odumřelou srst a nenechávejte mě příliš často samotného – pak budeme dobrými kamarády.

Pro své vlastnosti se mohu uplatnit i jako dobrý záchranář či služební pes. Anebo pro myslivce jako stopař, neboť lovecký instinkt se mi zachoval.

Pokud mě chcete zvěčnit na ponožky, žabky či nákrčník, neváhejte mrknout na e-shop Pejskonožek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení