Ridgeback a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Mé správné jméno je Rhodéský ridgeback. Z toho je patrné, že pocházím z Afriky, konkrétně z JAR. V minulosti mě lidé – pro mou rychlost a vytrvalost - používali jako lovecké plemeno a také jako hlídače domova a hospodářství před dravou zvěří. Mým hlavním poznávacím znamením je pruh srsti na zádech, který se rozhodl narůst v opačném směru, a už mi to v genech zůstalo. Později byla mé plemeno kříženo s evropskými plemeny a do ČR jsem se dostal v 90. letech minulého století.

Jak tedy vypadám? Jsem velký a vysoký, mé tělo je svalnaté a silné – mohu vážit kolem 40 kg. Na svůj vzhled jsem pyšný, neboť nepostrádá jistou eleganci. Barvu mám spíš rezavě hnědou, někdy do skořicova.

Já sám znám ještě jeden druh Ridgebacka – jeho název je  Thajský modrý ridgeback, ale ten se mnou nemá skoro nic společného. Až na to, že má na zádech stejné znamení jako já – ridž, který se po zádech táhne od hlavy až po bederní oblast. Jedná se o původní plemeno, které nebylo šlechtěno. Až nás dva uvidíte na obrázku, pochopíte, proč je mé sebevědomí tak vysoké. V Thajsku žije ještě jeden velice podobný pes – Šanzu, ale příbuzenský vztah s Ridgebackem nebyl prokázán.

A ptáte se po mých vlastnostech?

·      jsem spolehlivý a věrný

·      ke svým přátelský, k cizím zpočátku nedůvěřivý

·      v rodinách mě chovají jako společníka nebo jako dobrého hlídače

·      s ostatními domácími zvířaty se snáším dobře

Dopřejte mi důslednou výchovu, umožněte mi dostatek pohybu, sem tam se se mnou pomazlete, vykartáčujte mě a odstraňujte odumřelou srst a nenechávejte mě příliš často samotného – pak budeme dobrými kamarády.

Pro své vlastnosti se mohu uplatnit i jako dobrý záchranář či služební pes. Anebo pro myslivce jako stopař, neboť lovecký instinkt se mi zachoval.

Pokud mě chcete zvěčnit na ponožky, žabky či nákrčník, neváhejte mrknout na e-shop Pejskonožek.