Pořídit si kočku nebo kocoura?

Ona to bude nejspíš záležitost zcela individuální.  Možná, že obecně nezáleží ani tak na pohlaví zvířete, jako na tom, jaký záměr s ním máte. A jestli je budete chovat v bytě, anebo na zahradě. A pokud se nechcete specializovat na chov a prodej koťat, je spíš než pohlaví mnohem důležitější obstarat si malé koťátko, které si vychováte podle svého, než větší kočku, která si přinese zvyky a zlozvyky od předchozích majitelů.

Na pohlaví záleží pochopitelně tehdy, chcete-li se dočkat koťat. Jestliže vaše kočičí slečna bude žít na venku, brzy se sama postará o to, aby bylo její potomstvo co nejdříve na světě. A své mladé vám některé kočky přinesou ukázat i vícekrát za rok. Jestliže máte ušlechtilé kočičí plemeno doma, budete muset kočičce sehnat ženicha.

Venkovní kocour se bude po nocích toulat, vyhledávat pranice se svými kočičími soky v okolí a každou chvílí přinese nějaký šrám z bitvy. Ráno se přijde nakrmit, pomazlit, a pak celý den vyspává. A v noci znovu do terénu!

Co se mazlivosti týká, zkušenost nám ukázala, že obě pohlaví jsou na tom stejně, jen kočka se víc drží u domu, takže se mazlí častěji.

A jak je to s chytáním myší? Naše kočky ulovenou myš, a někdy i vrabce, zakousnou a přinesou nám je na rohožku. Je zvláštní, že to dělají obě, přestože jsou každá z jiného vrhu a od jiného kocoura.

A jak to mají s lovením kocouři? To se nám zatím nepodařilo zjistit. Ten náš – jak už bylo řečeno -  se toulá nebo spí. Jen ten druhý, kastrovaný (toho jsme našli zbídačeného u lesa a ujali jsme se ho), se drží na nádvoří a kočky se s ním chodí mazlit.

V případě, že chcete mít šelmu kočkovitou doma a o koťata zájem nemáte, nechte zvířátko vykastrovat, ať jde o to či ono pohlaví.

Takže o tom, zda si pořídit kočičku či kocourka si musí nakonec stejně rozhodnout každý sám za sebe. My jsme první kotě vybírali podle toho, jak se nám vzhledově, tj. barevností a stavbou hlavičky, líbilo. A vůbec jsme nevěděli, kdo se to k nám vlastně nastěhoval. No, byla to kočka venkovní, která postupně začala svůj rod až nekontrolovaně rozšiřovat. A už je jich víc než nás!

Chcete-li mít obrázek vaší kočky na vtipných ponožkách – nechte si je u nás vyrobit na zakázku jako originální památku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení