Rotvajler a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Rotvajleři patří k molossoidnímu typu psů, což znamená, že jsou to silní a odvážní psi s velice silným ochranářským pudem. Milují rodinu svého pána, jsou jí oddaní, poslouchají ji a vždy ji chrání.

Mezi veřejností kolují informace, že Rotvajler je bojové plemeno. Ale není tomu tak. Jen je nutné, aby toto plemeno choval zkušený pejskař, který psovi poskytne správný výcvik a dokáže zvíře dostatečně socializovat. Výcvik by měl vést odborník a se socializací je nutné začít od štěněte. Pak má pes vyrovnanou a přátelskou povahu a je zároveň dobrým hlídačem. Jestliže mu však chovatel nedopřeje správnou výchovu, a dokonce se k němu sám špatně chová, může být pes agresivní. Útočící Rotvajler je pak velmi nebezpečný, a to právě díky jeho síle a hmotnosti.

Předci dnešního Rotvajlera byli již ve starém Římě používáni jednak jako psi pracovní, ale též váleční. Později bylo plemeno v Německu vyšlechtěno (cca kolem roku 1820) a psi se využívali k nahánění dobytka na trh. Řezníkům pomáhal Rotvajler tahat vozík při rozvozu masa.

Dnes se toto plemeno chová jako společenský a hlídací pes a kromě toho ho využívá i armáda a policejní složky.

Jen je třeba ještě znovu připomenout, že ten, kdo chce chovat Rotvajlera, musí mu poskytnout správný a dostatečný výcvik, což, mimo jiné, znamená věnovat mu také dostatek času. Pes ve své povaze není zlý, ale díky chybné, anebo dokonce žádné výchově, se může zlým a nebezpečným stát.

Péče o Rotvajlery:
Tito psi jsou obecně poměrně zdraví, bez náchylnosti k běžným onemocněním. Je zapotřebí podstoupit pravidelná očkování, průběžně zbavovat psy parazitů, a to jak vnitřních, tak i vnějších, občas kartáčovat srst – líná dvakrát v roce (mytí vodou toto plemeno příliš nemiluje), zastřihovat drápy. Dále je nutné psa dobře krmit – hodně toho sní, což je finančně poměrně náročná záležitost. Pokud by byl pes hladový, mohl by být nebezpečný. I to je třeba mít na mysli ještě před tím, než se pro chov Rotvajlera rozhodnete.

Chcete mít se svým psem vtipné ponožky, takzvané pejskonožky, anebo pejskožabky, čili žabky s potiskem? Zašlete svoje fotografie a my je pro vás na zakázku vyrobíme.