Rotvajler a jeho TOP 5 skvělých vlastností

Rotvajleři patří k molossoidnímu typu psů, což znamená, že jsou to silní a odvážní psi s velice silným ochranářským pudem. Milují rodinu svého pána, jsou jí oddaní, poslouchají ji a vždy ji chrání.

Mezi veřejností kolují informace, že Rotvajler je bojové plemeno. Ale není tomu tak. Jen je nutné, aby toto plemeno choval zkušený pejskař, který psovi poskytne správný výcvik a dokáže zvíře dostatečně socializovat. Výcvik by měl vést odborník a se socializací je nutné začít od štěněte. Pak má pes vyrovnanou a přátelskou povahu a je zároveň dobrým hlídačem. Jestliže mu však chovatel nedopřeje správnou výchovu, a dokonce se k němu sám špatně chová, může být pes agresivní. Útočící Rotvajler je pak velmi nebezpečný, a to právě díky jeho síle a hmotnosti.

Předci dnešního Rotvajlera byli již ve starém Římě používáni jednak jako psi pracovní, ale též váleční. Později bylo plemeno v Německu vyšlechtěno (cca kolem roku 1820) a psi se využívali k nahánění dobytka na trh. Řezníkům pomáhal Rotvajler tahat vozík při rozvozu masa.

Dnes se toto plemeno chová jako společenský a hlídací pes a kromě toho ho využívá i armáda a policejní složky.

Jen je třeba ještě znovu připomenout, že ten, kdo chce chovat Rotvajlera, musí mu poskytnout správný a dostatečný výcvik, což, mimo jiné, znamená věnovat mu také dostatek času. Pes ve své povaze není zlý, ale díky chybné, anebo dokonce žádné výchově, se může zlým a nebezpečným stát.

Péče o Rotvajlery:
Tito psi jsou obecně poměrně zdraví, bez náchylnosti k běžným onemocněním. Je zapotřebí podstoupit pravidelná očkování, průběžně zbavovat psy parazitů, a to jak vnitřních, tak i vnějších, občas kartáčovat srst – líná dvakrát v roce (mytí vodou toto plemeno příliš nemiluje), zastřihovat drápy. Dále je nutné psa dobře krmit – hodně toho sní, což je finančně poměrně náročná záležitost. Pokud by byl pes hladový, mohl by být nebezpečný. I to je třeba mít na mysli ještě před tím, než se pro chov Rotvajlera rozhodnete.

Chcete mít se svým psem vtipné ponožky, takzvané pejskonožky, anebo pejskožabky, čili žabky s potiskem? Zašlete svoje fotografie a my je pro vás na zakázku vyrobíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení